| William1000 a întrebat:

Am niste casti cu cablul izolat de un material (stiti voi: cablurile alea care par a fi niste sfori). O parte din cablu a iesit din material. Am incercat sa imping cablul in materal, dar nu a mers. Acum am taiat materialul de la cablu si acum cablul nu mai este acoperit. Cum as putea sa acopar cablul la loc cu material?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E destul daca il infasori cu niste izolirband.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumperi altele, ca sigur nu le faci ca firma.

| VladutAnghel a răspuns:

Incearca sa tragi de casti ca sa fie o tensiune in fir si dupa sa impingi. Daca nu reusesti o banda izolatoare este foarte buna. Bafta!

| William1000 explică (pentru VladutAnghel):

Nu merge, dar cred ca a fost o greseala de fabricaie. Daca nu era, capetele materialului se atingeau. Poate reusesc sa il inlocuiesc. Stie cineva cum pot sa inlocuiesc materialul?