| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o baterie externa pe care as dori sa o duc intr-o cutie din aceea amenajata de la supermarket pentru reciclare. Poate fi aruncata la compartimentul de baterii? Intreb pentru ca nu stiu daca se poate arunca asa intreaga cu carcasa de plastic in care sunt componentele si pe nicaieri nu se specifica acest lucru.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.O poti pune la baterii sau electronice mici. Oricum ele vor fi toate sortate din nou acolo unde ajung.Deci poti pune oriunde.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da,cred că o poți recicla acolo, daca nu sigur găsești ceva de electronice

| sierra1 a răspuns:

Vaaai, ne-ai inmuiat cu grija ta pentru mediu, e absolut lăudabil gestul tău!

| AdioTPU a răspuns:

Întreabă pe cineva din personalul supermarketului când te mai duci pe acolo.