| catalin542000 a întrebat:

Salut. Am o curiozitate legata de regulile Youtube-ului in privinta activarii generarii de venituri.

Stiu ca pe langa alte reguli pe care trebuiesc indeplinite, exista doua reguli importante, sa ai peste 1000 subs si 4000 de ore de view pe luna.

Cat timp am avut sub 1000subs, pe an reuseam sa ating maxim cam 1500-1800 ore de view si dupa un an se reseta la 0 ore, deci in fiecare an se reseta.
Acuma de cand am trecut de 1000 subs, mai exact am 1152subs, a trecut cred ca un an si 4 luni iar eu sunt la 1950 ore de view, deci nu s-a mai resetat la 0.

Intrebarea mea este, cumva daca ai peste 1000 de subs, acele ore de view nu se mai reseteaza de la an la an sau cum vine treaba?

Intreb pentru ca sunt putin uimit pentru ca tot timpul mi se reseta intruna, iar acum ma mir si eu, ajung pentru prima data la 2000 de ore de view si a trecut cateva luni de acel 1 an si vad ca nu s-a resetat inca ceea ce ma cam mira.

Am citit regulile Youtube dar nu specifica nimic de acele ore de vizionare decat ca se reseteaza de la an la an si ca trebuie sa ai 4000 ca ca activezi generarea aia, dar nu specifica ceva de genul, daca ai peste 1000subs, nu se mai reseteaza orele sau ma rog, intelegeti voi...