| alexutzu3000 a întrebat:

Salut,am o drujba husqvarna 142 din 2007, problema la ea este ca dupa 2-3 busteni lantul se intinde la maxim, din cate am auzit ar fi vorba despre un pinion.care e problema?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Cel mai probabil nu e stabil sistemul de strangere al lantului si nefiind stabil, din cauza rotatiei, lantul se strange. Forta centrifuga. Incearca sa o turezi in gol un timp si vezi daca se strange din nou si daca vezi modificari acolo unde reglezi tensiunea lui.