| nimicitorul a întrebat:

Salut am o intrebare..azi dupa ce mi-am resetat Biosul.mi-am facut iar windowsu.(7)..si vad ca nu mai creste viteza de download la internet cand dau speed test am de la rds cateodata urca la 80mb dar cand dau sa descarc ceva scade si tot asa inainte sa imi resetez biosul descarcamcu 9, 10,14,21 mb...a fost o problema cauzata de mine si din aceasta cauza a trebuit sa dau reset...Stiti careva de ce numai creste viteza si sa stea asa constanta?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Driveru' la retea e instalat ca lumea? Lasa testele astora de la RDS, fa testul de la SpeedTest.net cu cel mai apropiat server. Viteza de download depinde si de unde tragi...

| Daniel_Caranda_1989 a răspuns:

Asta e de la ei nu e din pc-ul tău decât daca ești singur pe ehipament poți face ceva. dar dacă stai la bloc sau la casă atunci nu vei avea nici odată viteza din contreact pentru că sunt pierderi de rețea.

| nimicitorul explică (pentru Daniel_Caranda_1989):

Pai eu sunt singur sunt conectat singur..cu un aparat care imi intra direct in casa si mergea super ok.