| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, am o întrebare:
Daca un baiat imi trimite sa zicem petarde prin poștă si coletul ajunge dar eu il mai las acolo maxim acolo sunt sanse sa-l returneze sau sa il verifice?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Ai timp 10 zile sa ridici un colet, dupa 10 zile se intoarce la expeditor si el va trebui sa plateasca bani pentru ca tu l-ai refuzat. Nu e frumos asa, cand comanzi ceva trebuie sa iti asumi.
Si posta nu are voie sa umble in colete, trebuie sa declare expeditorul ce se afla in el cand il trimite dar poate declara orice ca nu verifica nimeni.
Totusi nu ai de unde sa stii, daca sa zicem ca nu il impacheteaza bine si se rupe la un colt si cineva arunca o privire si intrati in belele? Sau daca postarita e ea mai curioasa si il deschide sa vada ce e acolo? Ca si mie mi s-a intamplat sa imi desfaca postarita coletul si sa il lipeasca la loc. Iar in perioada asta cu sarbatorile cand trimit multi asa ceva prin posta cred ca ar avea un motiv in plus sa fie curiosi.
Cel mai bine e sa mergi la 3 maxim 4 zile sa il iei dupa ce baiatul ala ti l-a pus la posta.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"prin poștă si coletul ajunge dar eu il mai las acolo maxim acolo sunt sanse sal returneze"

obligat il returneză

| AnonimAnonim4321 explică (pentru sierra1):

Daca il las 7 zile are ceva?

| AndreiaDinu a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Dupa 10 zile coletul ajunge inapoi, dar vei plati in plus in functie de cate zile il ti in posta

| sierra1 a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Adică nu vrei să-l ridici, sau ce?

| Raducons a răspuns:

Nu poate sa iti trimita petarde prin posta pentru ca treuie sa faca pachetul in prezenta unui functionar de la posta, nu poti sa trimiti direct o boba gata ambalata, trebuie sa se cunoasca exact continutul, se si scrie pe colet ce e inauntru.In caz ca primesti un pachet de exemplu cu pise de orice fel si nu il iei in 10 zile il returneaza intreg

| ady18 a răspuns (pentru Raducons):

Cine te a mintit, trimit colete de 1 an si le fac de acasa