| Yohei a întrebat:

Salut! Am o intrebare! Gen daca am niste casti wireless, conectate in pc, pot face cumva sa pot folosi castile si la telefon? Fara vreun adaptor?

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca merge calculatorul cu windows 10, daca PC-ul are bluetooth si castile sunt conectate la calculator (orice fel de casti), atunci se poate transmite semnalul audio de la telefon prin bluetooth pentru a fi redate de PC in casti: https://youtu.be/sFrwqXaAGTU
Deci PC-ul cu bluetooth si wimdows 10 pornit va juca rolul unor casti wireless bluetooth conectate la telefon.

| Yohei explică (pentru halogen001):

Multumesc mult! A mers, doar ca nu prea merg ca niste casti normale, gen, in jocuri nu se aud cum le aud pe pc, si microfonul e degeaba, chiar si cand e oprit, tot merge

| halogen001 a răspuns (pentru Yohei):

Cu placere! Cred ca depinde de programele care se folosesc pentru ca nu au tot ce trebuie si in plus bluetooth-ul poate genera o intarziere a sunetului fata de imagine. Eu am incercat putin doar sonorul fara microfon si a mers, dar nu l-am verificat bine de tot.

| CassiusAlexander a răspuns:

Da, le dai reset si le dai pair la telefon.

| ArtAlex a răspuns:

De fapt nu am inteles de ce le spun "wierless" cand ele sunt toata ziua bluetooth... Si da, in ultimul timp am vazut ca sunt dual cam toate. Pur si simplu imperecheaza prima data cu telefonul, intri la setarile bluetooth si ii dai sa se deconecteze (nu sa il stergi), apoi conecteaza cu pc-ul (asta daca e laptop are sigur, daca este calculator trebui sa ai adaptor) si il imperechezi si aici. Acum stinge castile si aprindele si ar trebui sa se conecteze automat la amandoua. Daca nu intra si la telefon si la pc la setari si conecteazale pe amandoua pe rand!

| Yohei explică (pentru ArtAlex):

Sunt casti din alea de trebuie sa le conectez cu un stick! Nu sunt bluetooth

| ArtAlex a răspuns (pentru Yohei):

Te contrazic. lucrez la un magazin, scrie "wireles" pe ele si merg prin bluetooth

| Yohei explică (pentru ArtAlex):

Ale mele nu merg prin bluetooth, nu au, le conectez doar printr un stick!