| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Am o intrebare legata de un colet, care in prezent se afla la un oficiu postal din orasul meu, cluj-napoca. Aceastea sunt starile de cand a intrat in Romania:

24.03.2018 21:50 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
25.03.2018 12:23 In prelucrare - BSI Bucuresti
28.03.2018 06:42 In prelucrare - Cluj-Napoca OPDC

Intrebarea mea este: pot sa merg sa-l preiau? nu stiu /inteleg la ce se refera "in prelucrare".

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In mod normal, ar trebui sa primesti o instiintare prin care sa ti se comunice ca ai un colet de ridicat. happy Nu e obligatia ta sa urmaresti starea pachetului decat daca esti curios/curioasa ce se intampla cu el. Oficiul postal unde va ajunge coletul te va notifica despre ziua in care acesta poate fi ridicat de la Posta. big grin

| kar1GaNNN a răspuns:

Iei legatura cu curierul si ti-l va înmâna chiar el.