| SSis a întrebat:

Salut am o intrebare vreau sa plec in spania cu bunica ori bunicu mama este acolo tata in romania am 15 ani ps am nevoie de procura ceva? imi cere la aeroport vreo procura? ps vreau sa plec si sa raman acolo

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu procura iti cere, ci declaratii ale ambilor parinti, autentificate la un notar public din Romania(tatal) si la reprezentantele diplomatice ale Romaniei din Spania, Ambasada ori Consulat(mama) prin care se declara de acord cu plecarea ta in strainatate si indica un insotitor major si la cine vei sta in strainatate. Succes si numai bine!

| SSis explică:

Ideea e ca nu se poate altfelhappy doar cu declaratia talalui de exemplu pot pleca? ps nu sunt despartiti sa nu mai astept sa trimita m-am de acolo