| AlexellBmc a întrebat:

Salut am o mare problema, am un laptop Lenovo G510 si adineauri am reinstalat windows-ul (7) in fine toate bune si frumoase pana cand am vrut sa ma conectez la Wireless si nu am putut pentru ca imi apare un mare X la casuta de jos din colt am incercat toate metodele si nimic. Am instalat toate driverele de pe site-ul de la Lenovo am facut totul bine dar nici-un rezultat, in conditiile in care am router-ul in camera si dupa telefon pot sa ma conectez fara problema in schimb pe laptop nu (Pana acum a mers si m-am conectat cu laptopul fara probleme) sa ma ajute si pe mine cineva daca stie Va multumesc

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai activat wireless-ul? Daca ai instalat driverele care trebuie si ai wireless-ul activat, ar trebui sa mearga!

| pbsolver a răspuns:

Cand ai instalat driverul ai instalat si aplicatie pentru wi-fi? ai verificat posibilele combinatii cu FN+F? te-ai uitat bine pe marginea lui sa nu ai switch pentru wi-fi care sa fie pus pe pozitia off?

| AlexellBmc explică (pentru pbsolver):

Multumesc frumos am rezolvat problema

| pbsolver a răspuns (pentru AlexellBmc):

Cum?

| bistrita1984 a răspuns:

Atentie la driver si la Wireless sa fi in regula, primul instalat corect si al doilea sa fie pornit di laptop...in rest nu as vedea dc sa nu te poti conecta

| bula2014 a răspuns:

Altul nou.