| AnoNyMo a întrebat:

Salut, am o problema cam mare... mi'e frica de gandaci straight face adica nu de aia mici care abia se misca ca iau ceva si dai si rupei laughing dar mi-e frica de aia negrii mai mari si care se misca repede :-s cum scap de gandaci :-s sau de frica mea :-s plz help am consumat vreo 4 tuburi de spray si gandacii tot apar mai mari si mai negrii parca sa'r fi trimis armata straight face:-s si i gasesc tot mai des va rog spuneti'mi ce sa fac crying:-s

Răspuns Câştigător
| aneta a răspuns:

O data la scoala vorbeam cu profa noastra de psihologie de fobiile de genul asta.Si ne-a zis ca cea mai buna metoda de a scapa de o asemenea fobie este sa o infrunti.Ei spre exemplu, mai demult ii era foarte frica de paianjeni.Si ne-a zis ca a incercat sa se uite la foarte multe poze cu ei, sa citeasca diferite documentare despre ei, pana si-a dat seama ca nu are rost sa ii fie frica de ei deoarece sunt inofensivi si nu ii pot face nimic.Si intr-un sfarsit a scapat de aceasta fobie.Ai putea sa te uiti si tu la poze pe net cu acesti gandaci, eventual dupa ce vezi unul mort sa il "studiezi" din apropiere, sa vezi ca doar el e foarte micut pe langa tine si nu are ce sa iti faca. Sper ca iti va fi de folos si vei scapa de aceasta fobiehappy.Iar ca sa scapi de ei din casa, foloseste in continuare spray-uri, in ultima vreme exista si pastile pentru gandacii astiawinking

4 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Tare as vrea sa stiu si eu cum pot scapa de aceasta fobie pur si simplu innebunesc cand vad un gandac dala mare, daca il vad pe mine lesin fara nicio exagerare...

| radarcan a răspuns:

Eu am scapat de ei cu 2 solutii: sanitox si taifun. le-am luat de pe net...de pe roinsect.ro. am dat comanda si mi-au venit acasa. au dat rezultate f bune.

| AnoNyMo explică:

Aneta,mersi nu mai imi e asa frica oh go on cand i vad ca stau pe loc laughing dar cand incep sa mearga cu vitaza aia... e alcevalaughing

| cristian_3535 a răspuns:

Vrei sa scapi de gandaci definitiv, am solutia!
Garantie, produs american.
Detalii la tel. 0724282254