| Matei_Carol_1988 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul de ceva timp, problema este in felul urmator:
in timp ce ma uit la un film sau serial online sau chiar unele clipuri pe youtube in fullscreen, ecranul monitorul intra in stand-by si apare "no signal" si nu mai porneste orice as face.
Trebuie sa dau restart la calculator si sa sting monitorul si sa il pornesc altfel daca dau restart si monitorul ramane cu eroarea "no signal" sau pur si simplu negru tot nu se vede nimic pe monitor. Am reinstalat driverul la placa video si lafel face, inca nu am gasit nicio solutie.Are cineva vreo idee? Multumesc

2 răspunsuri:
| KaTha010895 a răspuns:

Ce fel de placa video ai, externa sau integrata? Se poate sa fie si din cauza marimii, de cat ai placa video?

| Matei_Carol_1988 explică (pentru KaTha010895):

NVidia GeForce 9500 GT 1 GB monitorul este un BenQ GL2250 22 inch faza e ca il am de ceva timp si la inceput nu mi-a facut nicio problema.Ma uit pe un site la un anumit serial si dintr-un sezon sa zic ca la 1-2 episoade maxim mi se stinge.Si alta chestie daca a inceput sa se stinga dupa restart iar se stinge pot sa vad cam 5-7 min dintr-un episod