| Maniac98 a întrebat:

Am o problema cu Mozzila Firefox.De cand mi-am pus Windows 7 am aceasta problema.Cand vreau sa deschid o fila noua la mozzila firefox se deschide dar in alt browser acesta fiind Bing si nu Google cum as dori.Ce trebuie sa fac ca atunci cand deschid o fila noua sa imi apar in browserul Google?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz Bing si Google nu sunt browsere ci motoare de cautare.
Deschizi Mozilla Firefox si intri in Unelte/Optiuni/General si la Cand Firefox porneste selectezi Arata pagina mea de start, la Pagina de start scrii http://www.google.ro apoi dai OK. Succes si numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

Dai click sus în stânga la unelte, apoi la obţiuni, la general, la foloseşte pagina curentă şo apoi pe Ok.Dar să fii pe google când faci acestă operaţie.Baftă!

| viavo a răspuns:

Undeva in colt cred sunt setari si acolo trebuie sa cauti un buton de setare a pagini de pornire acolo vei alege sau vei scrii www.google.com./ro in loc de bing.com

| Onio a răspuns:

Intri sus la Unelte (tools) apoi dai Optiuni (options), o sa se dechida o fereastra noua. Sus in stanga dai pe Generat si sub ai Pagina de start. Acolo inlocuiesti http:www.bing.com cu http//:www.google.com si dai ok. Atata tot. Bafta.

| Fota_Liță_Andreea_1973 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa folosesti Internet Explorer 8 in loc de Mozzila Firefox.

| Maniac98 explică:

Mai deci voi nu intelegeti.Eu am deja setat Google ca browser principal.Deci atunci cand deschid Mozzila imi apare Google, dar eu nu de asta ziceam.Cand deschid o fila noua apasand de plusul ala mi se deschide in browserul Bing nu in Google cum as fi dorit. Daca ma mai poate ajuta cineva va rog sa contribuiti cu raspunsuri.DAU FUNDA!

| bodivasile a răspuns:

Si eu am patit si trebuie sa setezi pagina http://www.google.ro ca pagina principala si vezi ca sus in colt este o casa iei pagina si o pui in aceea ca sa si cand o sa il deschizi o sa iti intre direct pe google sper sa iti fie de folos BAFTA!