| Shavoo a întrebat:

Am o problema cu un notebook Asus. Aveam un cod cand il porneam din 5 cifre si acum cand l-am deschis in loc sa imi ceara codul de siguranta imi apare mesajul " Locked" ca si cum l-as fi introdus gresit. Deci e blocat. As incerca sa ii scot bateria dar problema e ca este incorporata si nu vreau sa-l stric mai rau. Este ceva de facut? Multumesc.

5 răspunsuri:
| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Salut! deci sa inteleg ca ti-ai bagat parola pe el din 5 cifre? sau despre ce cod vorbesti? fi mai explicit...happy

| Shavoo explică (pentru AlexandruGeorgeNita):

Da. am o parola pe el care nu stiu cum s-o scot. Oricum, problema s-a rezolvat de la sine dupa ce s-a descarcat bateria de tot. Mersi pentru efort!

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Ok. ma bucur ca ti s-a rezolvat problema.

| 13kill13 a răspuns:

Cand pornesti notebook-ul, apasa Ctrl+Alt+Del de doua ori si in casuta in care trebuie sa pui parola scrii "administrator" (fara ghilimele) si apesi Enter. Odata ajuns in contul administratorului te duci in Start>Control Panel>Users>contul tau si schimbi parola

| Shavoo explică (pentru 13kill13):

Salut. Am incercat ce mi-ai sugerat si nu s-a intamplat nimic cand am apasat ctrl alt del dar oricum problema s-a rezolvat de la sine dupa ce s-a descarcat definitiv bateria. L-am repornit si mi-a aparut din nou chestia aia unde introduc parola. Mersi pentru efort oricum!