| florincfc23 a întrebat:

Salut
Am picat proba practica traseul de ce trebuie sa dau peste o lună si jumatate din nou si de ce trebuie sa platesc taxa de reinscriere de 450 de lei.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Legea spune clar: cand pici traseul, trebuie sa mai iei cateva ore de sofat si sa aduci dovada ca le-ai facut.
Dupa terminarea orelor si trecerea legala a celor 15 zile, poti sa mergi sa te reprogramezi, la urmatorul examen de traseu.
Asta este legea pentru toti cei care nu sunt pregatiti si pica traseul, deci si pentru tine.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de nici o taxa de reinscriere, la stat nu trebuie sa platesti nimic.
Suma respectiva o platesti la scoala de conducere pentru a mai face cele 6 ore de conducere obligatorii si a avea masina la examinare.