| Vali215 a întrebat:

Salut! Am primit astăzi niște bani prin Paypal și îmi scrie "bani reținuți" și în așteptare, nu îmi apare că mi-a intrat direct în cont. E prima dată când folosesc paypal și nu prea am idee.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil transferul nu este inca complet, pentru ca cel care ti i-a trimis ori nu are banca disponibila, ori nu are suficienti bani in cont, ori dureza pana intra in paypal, din cauza diferentei de fus orar.

| relian a răspuns:

Ai primit bani cum anume, ai vandut c eva, sau din ce tranzactii ai primit acei bani?

| Vali215 explică (pentru relian):

Am vândut o carte

| relian a răspuns (pentru Vali215):

Asa se intimpla.cand vinzi prin paypal,pentru ca nu esti probabil un clinet cunoscut,nu prea ai istorie la ei, asa procedeaza, adica dupa ce vinzi ceva, banii aia nu-ti intra imediat tie in cont, stau la ei o perioada, uneori si 2 saptamani pana ce clientu cea cumparat de la tine ar primi cea cumparat, adica se asigura ca nimeni nu ia teapa.
Plata prin paypal este cea mai sigura, atat pentru vanzator, cat si pentru cumparator.
Deci cand clientu va primi cartea o sa iti intre banii in cont.

| Vali215 explică (pentru relian):

Cartea a ajuns la destinatar, dar banii tot sunt restrictionati

| relian a răspuns (pentru Vali215):

Suna pe cei de la paypal si intreaba ce se aude cu banii tai.