| andreyush99 a întrebat:

Am primit de curand un CEC de la un prieten din Anglia prin posta. E de la banca HSBC. In Romania de unde as putea sa scot banii? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| EUgenERATION a răspuns:

S-ar putea să nu primești niciodată un răspuns, așa că îți dau eu unul mai incomplet însă... Citește ce scrie aici http://www.efin.ro/......soara.html și încearcă la orice bancă. Din ce am mai văzut, cei de la Banca Transilvania mai lucrează cu așa ceva și pe la Garanti... Și cei de la ING lucrează bine cu străinii și comisioanele sunt mai mici sau 0; depinde. Dacă tot a vrut să te ajute și ai un card bancar (de preferat ING și Visa), mai bine îți trimitea prin PayPal. Transferul te costa 2€(+2€ Din contul tău pentu verificarea cardului, banii reveninduți în cont în maxim o saptamana) și pe el s-ar putea ca nimic! Un alt mod de transfer - Western Union, însă e puțin cam costisitor și acela.