| catalin542000 a întrebat:

Salut, am primit de la scoala acest formular de înscriere.

Formular înscriere https://imgur.com/gallery/UiN7Ibm
Am întrebat directorul pentru ce este dar culmea ca nici el nu prea stie pentru ce este, spune că cei de la universitate vrea sa vorbeasca cu noi elevii si ceva de genul. Deci prea multe nu am inteles.

As fi curios pentru ce este mai exact formularul acesta, despre ce proiect este vorba?
Cumva daca bifez da, va trebui să particip la respectivul proiect in sensul ca sa fac parte din grupul acela de copii care ii ajuta pe altii defavorizați cu cărți alimente etc?
Sau despre ce este vorba?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O Insittuție face un studiu referitor la elevii din grupe sociale defavorizate.
Astfel, acest chestionar, dacă îl completezi șisemnezi, dar nu ai nici o obligație să faci asta, și nici directorul școlii tale nu te poate obliga, dacă faci asta, vei face parte din grupul de elevi studiați. Astfel vor urma alte chestionare, probabil online, sau interviuri telefonice. Ei vor folosi răspunsurile tale și a altor elevi ca să facă un studiu, să vadă
ce procent de elevi fac parte din grupul social defavorizat, și apoi vor trage niște concluzii, ce se poate face pentru acești elevi. Astfel ei te vor întreba apoi, cât de bogat sau sărac ești, dacă ai ce mânca, etc. Acesta înseamnă respectivul proiect și asta se așteaptă de la tine, să răspunzi la niște întrebări, în perioada următoare.

| GabiDumitrescu a răspuns:

La cum te exprimi, mai bine nu bifa da. Orice ar fi, te depaseste. In alta ordine de idei, daca vrei sa iei treaba in serios, bifeaza DA. Fie vei fi consiliat in legatura cu ce vei face DUPA liceu, fie vei face voluntariat pentru a ii ajuta pe altii. In ambele cazuri, tu cistigi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citește titlul proiectului.