| tigru1 a întrebat:

am programul Sony Vegas Pro 13 si nu stiu unde sa apas ca sa fac videoclipuri ca asta : https://www.youtube.com/watch?v=yQN-6b9zHtc
adica sa apar intr-un colt sau oriunde cu reactia mea la videoclip.explicati-mi ce trebuie sa fac ca sa apar in videoclipuri,, reactioneaza". unde trebuie sa intru?

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

E cam greu să-ți explice cineva aici cum să lucrezi cu SonyVegas. E un soft destul de complex, nu merge cu "pe ce apăs ca să-mi facă videoclipul"
În principiu e vorba de două videoclipuri separate pe care le incarci în timeline le sincronizezi și faci setările de poziționare, dimensiune, sincronizare sunet..etc.
Vezi că programul are un Help foarte bun. Poți învăța de acolo cum să lucrezi cu el.