| Stoia_Alex_1996 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am un laptop Dell Vostro 3350, Procesor - Intel(R) Core(TM) i5-2520M CPU @ 2. 50GHZ
RAM - 4.00 GB
Placi video - 1. AMD Radeon HD 7650
2. Intel(R) HD Graphics Family
Si as dori sa stiu cum sa fac sa imi ruleze placa AMD in jocuri? Aia mai buna si mai tare, ca in majoritatea jocurilor tot pe cealalta merge si nu sunt multumit de performanta si de cum se misca!
Cum as putea, sau intrebarea e as putea sa fac ceva sau cumva sa folosesc placa AMD in jocur?
Cineva mi-a spus ca trece automat pe cea AMD cand ma joc, dar nu e asa ca ruleaza tot pe cea slaba! Si daca nu merge sa fac asta, atunci dupa ce rol mai are placa aia in laptop? Trebuie sa fie o solutie ca sa fac cumva sa fie placa AMD cea principala in jocuri!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai driverele instalate cum trebuie, ar trebui sa mearga. Ce windows ai? Baga frumos un W10 home si zi-ne cum se misca.

| Stoia_Alex_1996 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am Windows 7. Nu folosesc altul.