| andreizwx a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, as vrea sa pun un hdd seagate 500gb 2. 5inch pe un pc. Am incercat sa il conectez dar cand pornesc pc-ul imi pleaca direct pe el si nu pe cel pe care am windowsu, am incercat sa il setez din bios sa fie cel secundar dar tot nu imi merge. Ca sa explic mai pe scurt el este primul in lista de bootare in loc de cel cu windowsu, are cineva vreo solutie? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Din Bios setezi HDD Priority si Boot Priority pe HDD-ul pe care ai windowsul, nu are cum sa nu mearga.

| andreizwx explică (pentru Intruder19):

Din pacate nu merge am facut exact cum ai spus dar cand ii dau drumul imi spune Boot failure press any key to continue deci nici nu pleaca windowsu dar daca il deconectez merge am incercat sa inversez si mufele sata si nimic alta solutie daca ai oricum iti multumesc.

| Intruder19 a răspuns (pentru andreizwx):

Ai incercat un reset de bios si dupa sa setezi prioritatea de boot-are? Nu prea are cum sa nu mearga.