| Xenoverse a întrebat:

Am si eu o intrebare, ca sa am un card trebuie sa muncesc sau pot sa-mi fac card si daca nu am loc de munca?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poti sa iti faci card si daca nu esti elev, si daca nu esti salariat, si nici daca lucrezi sau nu in particular.

| Xenoverse explică (pentru anonimg):

Daca sunt cu dizabilitati pot face card?

| RAY a răspuns (pentru Xenoverse):

Da,doar sa nu ai anumite bolii mintale, daca ai un handicap fizic nu conteaza

| anonimg a răspuns (pentru Xenoverse):

Sigur că pot face card si cei care au dizabilități. Important este tipul de card dorit:
-de credit -prin care banca iti oferă credit, împrumut. In cazul acesta, banca oferă credit doar persoanelor care au un venit.
-de debit -este atunci când vin eu cu banii de acasă și vreau să mi-i pun pe card. Poti sa pun si sa scot de pe un astfel de card oricând după plăcere. La început suma minimă pe care trebuie să o depun este de 50 de lei, la orice bancă as face cardul.
La ambele carduri, banca isi opreste comision si alte taxe care nu sunt mari.

| Andrei_Serdean_1998 a răspuns:

Da se poate sa-ti faci card si daca esti elev(pentru. burse ), nu trebuie sa ai un loc de munca pentru a-ti face un card!