| Ali0991 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare daca se poate si as dori sa stiu sigur un raspuns. O data ce ai inceput o rata la un obiect sa zicem acum cateva zile sau saptamani, acesta se poate returna sau exista vreun fel de termen limitat de returnare? De exemplu nu mai doresti acel lucru sau te ai plictisit de el si vrei sa il inapoiezi desi nu a trecut nici macar o luna de cand il ai. Firma furnizioare a obiectului despre care vorbesc este Altex daca ajuta cu ceva informatia asta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai cumparat obiectul dintr-un magazin atunci il poti returna doar daca magazinul este de acord, nu sunt obligati sa-l primeasca fiindca tu te-ai plictisit sau nu-l mai vrei.
Daca l-ai cumparat online atunci ai un termen legal de 14 zile pentru returnare.