| ggomule a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de comenzile pe internet. As vrea sa fac o comanda pentru o bijuterie dar nu vreau sa o primesc acasa. Se poate sa fie trimisa la posta si sa o ridic de acolo?

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Din cate stiu eu poti sa iti iei cutie postala la posta si sa iti vina acolo
insa prin posta NU ITI VINE ACASA ORICUM, iti vine acasa un mic fluturas care spune ca ai un colet la posta si atat!

insa, daca magazinul nu are foarte clar faptul ca poate trimite prin posta ci numai prin curier, atunci singura solutie e sa le dai telefon si sa vorbesti cu ei

totusi, nu prea recomand sa primesti prin posta lucruri de valoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are doar opțiunea Livrare prin curier, in momentul in care acesta te suna, stabilesti un loc unde sa te vezi cu el pentru preluarea comenzii. De asemenea, nu îți trece blocul, Nr apartamentului, trece doar strada și localitatea. Astfel este sigur că nu te trezești cu curierul la ușă și te sună 100%.

| PumpkinDoll a răspuns:

Daca site-ul de unde vrei s-o comanzi are optiunea ''Livrare prin posta romana'' da, te duci si o ridici de la posta, mai intai iti vine o foaie acasa sa te anunte ca a venit si ca poti sa mergi s-o iei, daca are doar ''Livrare prin curieri'' nu poti, ti-o aduce curierul acasa.

| Alex_Barabas_1992 a răspuns:

Salut eu am comandat de pe wish(o aplicatie) si mi-a venit la posta din cartier sa zic asa
Mi-a venit un cupon de la posta pentru colet m-am dus la posta si l-am ridicat