| DanyReyMisteryo619 a întrebat:

Am si eu o intrebare :
Vreau sa imi bag windows xp sp3, dar nu am niciun driver de la PC dar asta nu e problema, ca driver-ul video si driver-ul audio le gasesc pe net INSA, driver-ul de net e problema mare, am descarcat o data 26 de drivere de net si din toate nici unul nu functiona, iar acum cateva zile am instalat pe PC programul Hamachi si am vazut ca la o parte din instalare scria "Installing Network Driver", asta inseamna ca imi instaleaza el driver-ul de internet? Si daca imi bag windows XP si instalez Hamachi imi baga el driver-ul de net?

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Daca ai 5 minute disponibile iti gasesc eu driverul

6 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Nu. hamachi emuleaza o placa de retea virtuala pentru care instaleaza un driver. la fel cum si daemon tools simuleaza un cd rom (mai nou blu ray drive)

| DanyReyMisteryo619 explică (pentru pbsolver):

Desigur ca am, cum te contactez?

| pbsolver a răspuns (pentru pbsolver):

Daca ai 5 minute disponibile iti gasesc eu driverul

| DanyReyMisteryo619 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi pare rau ca pot da numai o fundita...

| MisterJaguar a răspuns:

Nu.Deci hamachi dupa cum stii este un host facut de propiul tau calculator cu o deschidere la net (LAN) pe care poti hosta jocuri pe un ip care ti-l da hamachi.Deci ca sa ai driverul de net ai doua posibilitati :
1.Descarci driverul de la windows XP cel cu netu.
2. Ii soliciti pe cei care ai netu sa vina intr-o zi sa til instaleze ca nu le ia mai mult de 5 minute si asta o fac chiar pe gratis.
Funda? big grin

| lungullg a răspuns:

Nu

| 47delaspecii a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de vreun driver de net,tin minte ca am avut o problema asemanatoare pe xp, si am rezolvat din control panel "Network and Device" ceva de genu insa nu mai stiu exact ce si cum, n-am mai lucrat de mult cu xp, sper ca te-am ajutat, bafta.