| DxT_2433 a întrebat:

Am si eu o problema cand vreau sa deschid o iconita dupa desktop se deschide cu word ce are? va rog ajutati-ma. am dat si backup/system restore si nu merge

2 răspunsuri:
| adriantf a răspuns:

Iconita are are un nume si o extensie. Daca nu este un program executabil (extensia exe sau com), atunci icoana are un program atasat care stie cum sa interpreteze fisierul respectiv. Ca sa schimbi acest program fa asa: clic dreapta pe icoana si alege optiunea "Open with...". Mai departe te descurci tu singur.

| DxT_2433 explică:

Stiu dar ele sunt deschise cu open with word si casuta aia a fost bifata cand a dat ok. ce fac?