| Psychothic a întrebat:

Salut,am si eu o problema care persista de astazi si anume atunci cand incerc sa trimit un mesaj de pe telefon imi spune "Nicio cartela sim detectata",dar sim-ul este introdus corect l-am verificat de "n" ori.
Imi arata ca am semnal la SIM cand nu trimit mesaje sau cand nu vreau sa sun pe cineva,dar atunci cand incerc sa-i scriu cuiva un mesaj,imi apare inevitabil "NICIO CARTELA SIM DETECTATA" sau cand incerc sa sun pe cineva...
Mentionez ca am sters toate mesajele de pe cartela sim,acesta atentionandu-ma ca "SIM PLIN"...
Nu stiu daca are legatura, dar va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti care ar putea fi problema...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

SIM-ul introdus in alt telefon functioneaza normal? Daca suni sau trimiti SMS de pe alt numar pe nr. respectiv suna sau primeste SMS?

| Psychothic explică (pentru andreia67):

Da functioneaza in alt telefon sim-ul si suna/primeste sms de pe alt nr!

| Blak9Z a răspuns:

Incearca sim-ul in alt telefon daca functioneaza posibil sa fie defect telefonul.

| Psychothic explică (pentru Blak9Z):

L-am incercat si merge, deasemena am incercat cu mai multe cartele in telefon, dar tot imi da acea 'eroare', posibil este telefonul, se poate sa fie ceva setat gresit? Cunosti vreo metoda?