| dodocioan a întrebat:

Salut, am si eu o problema sunt in Germania am trimis un colet prin DHL catre Romania in data de 25.05 dar de atunci si pana acum in aplicatia de urmarire imi apare " Die Sendung wird zum Weitertransport vorbereitet. ", ideea e ca am mai trimis prin DHL si cel mai tarziu mi-a ajuns in 9 zile dar acum au trecut mai multe zile si nicio miscare, a mai patit cineva sau pot sa imi iau adio de la acel pachet?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Salut. Sunt multe zile libere in Ro si probabil de aceea intarzie. Probabil pachetul e in centrul de soratre din Romania

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au fost zile libere in Romania, de marti se reintorc la munca si va ajunge coletul, a fost minivacanta de rusalii care tine pana maine inclusiv.

| doctorandus a răspuns:

Mda, e functie de cat sunt de ocupati, functie de volumul de marfuri si functie de zilele libere.

Si inca ceva: eu am trimis prin DPD in Romania si trebuie sa aiba numele complet plus numar de telefon din Romania. Din fericire, astea le-am comunicat prin e-mail.

De fapt, am trimis prin PostNL si a fost livrat in Romania de DPD.

| dodocioan explică (pentru doctorandus):

Da, asta stiu ca mereu pun numar de telefon, am mai trimis si a fost livrat si in 4 zile si aia cu 9 zile a fost in perioada Craciunului, dar acum nimic.