| Gabriel_Alberto_1999 a întrebat:

Salut, am si eu tastatura si mouse cu wireless si as vrea sa imi deschid PC-ul din tastatura/mouse... am intrat in bios si am incercat, este posibil? sau nu merge pe tastaturi/mouse cu wireless?, Merci!

2 răspunsuri:
| Aleen a răspuns:

Nu se poate, bios-ul este cel care initializeaza tastatura si mouse-ul. Ceea ce inseamna ca trebuie sa pornesti mai intai PC apoi sa le folosesti. Poti incerca totusi sa il pui in stand-by sau hibernate si atunci ar fi posibil.DAR, ar mai fi o metoda. E ceva legat de o setare in BIOS numita "power on by USB".S-ar putea sa fie ceva acolo care te-ar ajuta.

| Gabriel_Alberto_1999 explică (pentru Aleen):

Poti sa imi dai mai multe detalii, te rog?