| Dorueraluat a întrebat:

Am un atestat de 40 de pagini in Microsoft Word si doresc sa stiu daca exista ceva functie sau site etc. care imi poate verifica daca am diacritice peste tot? La 40 de pagini se intampla sa mai ratez... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Si eu am avut acum cativa ani de facut un atestat, l-am scris fara diacritice apoi le-am adaugat de pe acest site http://diacritice.opa.ro/ a durat ceva timp, dar la tine daca vrei doar sa verifici nu ar trebui sa-ti ia foarte mult timp.
Doar copy la text, paste acolo apoi apesi butonul de jos, si urmaresti cuvintele scrise cu rosu, acolo exista posibilitatea sa fii gresit, si in functie de ele corectezi textul.