| sandmonkey a întrebat:

Salut.
Am un catelus caruia trebuia sa i fac vaccin, dar nu i am facut cand trebuia ci acum cateva zile, cand a inceput sa se simta rau. Am chemat un veterinar si i-a facut 2 injectii( nu stiu nu ma pricephee hee ) si mi-a dat o pastila sa i o dau etc. dar starea lui e aceeasi. Stiti ce as putea incerca sa i fac?(a slabit, nu prea mai mananca, doar bea apa, vomita)...

4 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Poate are paraziti intestinali... du-l la un veterinar bun si spune-i atat simptomele, cat si ce vaccin/pastile a luat.

| sandmonkey explică (pentru zăGhost):

I a dat veterinarul o pastila de deparazitare, la fel si eu atunci cand l am luat. totul este de la vaccin. am chemat un alt veterinar, o sa vad ce face

| Emy1267 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să încerci să îl consulți.E destul de grav că nu mănâncă. Poate din cauză că vaccinul nu a fost bun sau nu a fost administrat la timp.Trebuie consultat (incearca la alt veterinar)

| sandmonkey explică (pentru Emy1267):

O sa vina azi altul, vaccinul sunt convins ca a fost bun, insa nu la timp.