| Sync23232 a întrebat:

Salut, am un ceas Fossil ME3055(automat).
Am o intrebare legata de durata de functionare. Daca nu il tin la mana timp de 7 ore, acesta se opreste si reporneste in momentul in care il misc deoarece mecanismul este pus din nou in miscare.

Ce parere aveti? Parerea mea este ca 7 ore sunt prea putine, el al trebui sa mearga in continuare cel putin 24 h.
Il am de o luna, sa sun la garantie? Se poate sa fie stricat?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este stricat asa functioneaza el pe mîna omului daca il dai jos se opreste sau ramane in urma el functioneaza cand simte pulsul mîinii, la fel face si cand esti bolnav sau te simti rau va ramane in urma, este un ceas destept poarta l nonstop la mîna este si rezistent la apă deci nu i ti face probleme daca intra apă in el cant te speli.