| Amulyx a întrebat:

Salut, am un credit in Germania ne platit de un an, am venit in Romania si acum am vrea sa ne intoarcem in Germania. Ce se poate intampla?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Puscarie aia se intimplă ăia nu se joaca, vei sta la inchisoare daca nu dai banii, ani grei. Bravo tie ai crezut ca păcalesti statul german, si chiar daca nu te mai duci in Germania te vor gasi ei prin interpol si de puscarie sau de platit creditul nu scapi, dar cum nu ai bani de credit vei sta la racoare.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Acelasi lucru care se intampla peste tot. Iti pun sechestru pe bunuri, sau poprire pe salariu pana se achita imprumutul + dobanda + daune. Deci vei munci ca sa dai inapoi de 3 ori mai multi bani probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiSpeedster a răspuns (pentru DracuIa):

Eeee, hai, să nu-mi spui ca ai pasiuni sau fantezii cu puIane și cătușe.
‘ SEARAAA!

Răspuns utilizator avertizat