| Al3xandru a întrebat:

Am un iphone 4 negru si vreau sa stiu cum pot rezolva problema cu senzorul de proximitate... cand vorbesc la telefon se aprinde un beculet mic rosu si ecranul nu se stinge...
care ar putea fii problema?(am folie la telefon si este si peste senzorul acela...)

2 răspunsuri:
| Anonimus69420 a răspuns:

Ecranul are un senzor de lumina acolo si el(ecranul) se inchide cand atingi cu fata.E normal, ca sa nu apesi pe ecran cu fata :/.

| Al3xandru explică (pentru Anonimus69420):

Am vrut sa scriu ca nu se stinge dar amd at la editeaza si vad ca tot asa scrie...