| c0drutz12 a întrebat:

Salut, am un moitor LCD 568LM 15" si vreau sa stiu care e diferenta dintre 60hz si 75hz. Care este mai bun? Diferenta dintre ele pentru mine este ca 75hz parca ar avea luminozitatea mai mare. Funda !

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Fiindcă asa e mai bine. Aia e rata de "refresh". Cu cât mai mare cu atât mai bine ochii vor obosi mai greu și imaginea nu o sa mai pâlpâie.

2 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

75hz

| c0drutz12 explică:

Si de ce e mai bun?

| trolololo a răspuns (pentru c0drutz12):

Fiindcă asa e mai bine. Aia e rata de "refresh". Cu cât mai mare cu atât mai bine ochii vor obosi mai greu și imaginea nu o sa mai pâlpâie.