| Arthiom a întrebat:

Am un pix cu cerneala(cu varf cu bila) de la bic da cred ca s-a uscat cerneala veche in varf sau nu stiu ce ca nu mai vrea sa scrie. Stie cineva cum il fac sa scrie iar? L-am demontat si am ramas cu tija aia absorbanta si cu varful de metal cu bila. Am auzit ca se punea in apa calda sau alte chestii dar nu sunt sigur.

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Il pui pe limba (adica il uzi putin)- varful, sau il incalzesti putin cu o bricheta... incearca sa incalzesti tubul cu pasta in mana cum ai vazut ca se face in filme atunci cand incearca aia sa faca foc cu un bat, il tot rasucesc.

| Iunix a răspuns:

Încearcă să-l bagi cu vârful în oțet. Oțetul este un acid, slab dar care poate dizolva cerneala întărită.

| BrokenBones a răspuns:

Bagă-l in spirt si trebuie sa meargă!

| Arthiom explică (pentru BrokenBones):

Nu a mers cu nimic, pana la urma l-am rupt si i-am dat foc happy

| Masinistu a răspuns:

Trebuie sa til bagi in anus si dupa merge

| Arthiom explică (pentru Masinistu):

Dupa ti-l frec tie de dinti. Oara fata in fata mai esti asa tare in gura?