| gmxromania78 a întrebat:

Salut, am un router wireless, dar nu stiu sa-l configurez, este facut special sa transmita semnal dar sa si capteze. Cum ii fac configurarea ca habar n-am ce sa scriu pe acolo...

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ce marca/model este router-ul? ceea ce zici tu este ca poate fi si repetitor wireless (sa capteze semanlul de la o retea wireless si sa dea mai departe internet printr-o noua retea wireless facuta de el).

| petre059 a răspuns:

Nu are un CD? Cu ajutorul lui configurezi. Daca e in engleza si nu stii, roaga un prieten.

| ion933 a răspuns:

Citeste instructiunile intai si vezi ca trebuie sa aiba un cd

| Osirius a răspuns:

Depinde de router. Uita-te pe spatele lui si ar trebui sa-ti arate o adresa IP. La majoritatea adresa este : 192.168.0.1 (sau in loc de 0 este 1, 2, 3 etc). Introduci acea adresa in browser iar parola default este ADMIN. De acolo e mai complicat ca setarea in functie de providerul tau de internet.