| grosu91 a întrebat:

Am un stick de 1gb il am de la un prieten si de cate ori il bag in unitate imi da eroarea asta "the disk cannot be written to because it is write protected.Please remove the write protection from the volum in drive G! Nu stiu cum sa scap de write protected asta straight face Funda celui mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Uite cautama sa iti dau un soft de formatat si va merge te asigur eu : id: itsoft_2011

| itsoft a răspuns:

Sau dai click dreapta pe Proprieties si UNLOCKED ca sarputea sa ai tampenia aia cu locked

| AlexCrb a răspuns:

Click dreapta - proprietatie - debifeaza READ ONLY

| MunteanDiana26 a răspuns:

Pai probabil ori calculatorul ii de vina ori stick-ul straight facestraight face

| alexbarb a răspuns:

Uita-te imprejur la stick poate ai "un buton ON/OFF", daca nu ai asa ceva incearca sa ii dai Format. Daca nici asa nu merge e posibil sa ai vreun virus pe el. Incearca cu un antiviruswinking

| UnNumeNushCare a răspuns:

Pai in primul rand ai anti-virus si sticku este virusatbig grin