| c0pil1n a întrebat:

Am un telefon Allview x1 soul Xtreme si mi-au aparut 2 linii verticale, una in partea de jos stanga cam de jumate de cm iar cealalta putin mai sus spre mijloc cam de un cm. Pe folie apar in locurile in care sunt liniile ca ii zgariata folia dar acele linii au niste punctulete micute si atunci cand misc telefonul ele se misca. De la ce poate fii? l-am scapat o singura data de la 15 cm dar nu am avut nici o zgarietura nimic la el. Dungile alea au aparut acum 3 zile. Telefonul este nou si am garantie la el sa il trimit la cei de acolo sa il repare? Dau funda pentru cel mai bun ajutor!

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Tu nu ai ce să-i faci. Îl trimiti in service. Dacă vor vedea defect fizic pe el (nu si ca folia este zgâriată) ti-l vor repara contra cost chiar dacă este în garanție; vor spune că liniile de pe ecran au apărut din pricina impactului -si cred că asta ar fi cauza, chiar dacă au apărut după mai multe zile. Iar dacă nu vor vedea nici o lovitură pe el, îl vor repara (schimba ecranul) gratis. Oricum, dacă este contra cost te vor suna. Sau asa ar trebui.