Întrebare recomandată | fabyy1998 a întrebat:

Am vazut la GOOGLE ATELIERUL DIGITAL niste cursuri in bazele marketingului digital la care ofera si certificare, acea certificare este valabila la angajare sau e doar de forma?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ocice document de genul ăsta dă bine la CV doar că unele sunt mai "grele", alte nu

| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns:

Salut, acest certificat te ajuta pentru imbunatatirea CV-ului tau, in momentul in care te vei angaja. Deci are o importanta destul de mare.

| fabyy1998 explică (pentru Ungurean_Andrei_1999):

Problema este ca nu este un certificat oficial ca unul oferit de facultati

| aiosif a răspuns:

ATELIERUL DIGITAL are cursuri bune, dar sfatul meu este sa mergi la cursuri sa inveti pentru tine si NU pentru hartie.
Un angajator cu cap te va selectiona pe baza profilului psihologic si pe baza a ceea ce stii sa faci.
De cele mai multe ori inveti la locul de munca si este suficient sa ai o baza si dorinta de a invata.

Nu te crampona la "certificare"