| GiuliaBrenda a întrebat:

Am vazut pe Olx anunturi cu locuri de munca in Germania, in fabrici de rechizite, cosmetice, otet. Salariu 1500 euro, cazare asigurata etc. Firma se numeste Work Consulting srl din Arad. Am auzit multe despre Arad. Ce stiti despre aceasta firma. Aveti careva experiente? Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand vrei sa pleci la straini nu te angajezi prin agentiile romanesti de recrutare si nici prin cele englezesti sau germane nu recomand pentru ca e loc de munca temporar. Eu m.am dus la englez direct in firma ca sofer pe tir si dupa 3 luni am contract nedeterminat asa se face treaba. Odata am incercat prin EURES dar m.a dirijat la o agentie limba straina e imprescindibila altfel nu are rost sa pleci de dragul lui Dragnea cel cu nevasta de 25 de ani.

| Cataaaaaaliiiiinnnn a răspuns:

Salut, aceasta firma este una foarte naspe pentru ca, aceeași firma m-a contactat pe mine și am plecat în Anglia sa muncesc, toate bune și frumoasa am ajuns acolo și am fost plătit pe prima luna, ma duceam acolo la munca 3 sapt și 4 zile veneam acasă, în prima luna a fost ok pentru ca dădea salariul adica nu avea tente urate sa nu te plătească plus ca de asta îți dădea pe fiecare luna și o diurna de 400e, ei bine, după a doua luna au început necazurile mi au spus și au început sa ne spună ca v om sta acasă 2 luni după care ne intoarcem sa muncim după ce am așteptat sa plec iarăși în Anglia mi au spus ca șeful care ne a angajat pe noi a plecat și sa noul șef nu poate sa ne mai plătească și ne a trimis acasă.
Concluzia este sa îți găsești undeva unde știi ca vei putea sa ramai pe o perioada mai lunga de timp, aceasta firma dă foarte multe tepe, sper ca te a ajutat răspunsul meu. Te salut cu respect.