| nicu64 a întrebat:

Antifurt la ghete...Mi-am luat niste ghete si cand intru in supermarket tiuie alrma.Nu pot sa-mi dau seama de la ce țiuie, nu au capsa de aia sau vreun cod de bare.Cum rezolv problema?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca l-ai luat si platit, obligatia vanzatorului era sa dezactiveze alarma antifurt.
Filmeaza faza cu alarmarea la un alt magazin, dupa care mergi inapoi la magazinul de unde le-ai cumparat.
Arata filmarea la seful magazinului, precum si bonul si cere-le despagubire, macar contravaloarea ghetelor.
Daca te refuza, trimite filmarea si poza bonului la cateva posturi de televiziune, sa faci "reclama" magazinului. tongue

| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai luat dar nu spui daca le-ai cumparat. Cauta-te si prin buzunare.

| M.G.R a răspuns:

Uita-te sub talpic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Descalță te la intrare si mergi desculț

| Furnicuta000 a răspuns:

In cate magazine s-a intamplat asta?

| xerxes1 a răspuns:

Are o alarma ascunsa.

| RaAlexandra a răspuns:

Ar trebui sa mergi la magazinul de unde le-ai cumpărat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaAlexandra):

,,Si sa le dai inapoi" laughing

| RaAlexandra a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne-am completat perfectlaughing