| Vasilegabriel1246 a întrebat:

Are ceva daca ruleaza un laptop in priza fara suruburile de sub el de la capac?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, n-are nimic. Dar riști să se deconecteze vreun cablu sau altă componentă când îl miști și poți astfel (în cazul cel mai fericit) să pierzi tot ce ai lucrat în ziua aia.

| Frank51 a răspuns:

Nu, explodeaza!

Normal ca nu are nimic, atata timp cat componentele sunt la locul lor si sunt conectate corespunzator, in principiu nu are ce sa se intample nici daca vine un cutremur, pentru ca toate componentele sunt prinse in suruburi.

| Bizon95 a răspuns:

Lal, NU ARE NIMI

atat timp cat e fix si nimic nu se balangane/poate sa faca scurt
atunci nu e nici o problema, eu chiar am stat fara o parte din capacul din spate ca voiam sa fiu sigur daca improvizatia de ventilator merge, si nu aveam chef sa il mai demontez odata doar d'aia

| 4ndr33y a răspuns:

Da, are. La anumite modele, suruburile din carcasa fixeaza placa de baza si alte componente (modulul wifi, hard disk) cu scopul de a creea masa pentru placa de baza astfel incat sa nu se acumuleze sarcina statica pe placa de baza dar si sa aiba voltaj stabil pe nul.

| Vasilegabriel1246 explică (pentru 4ndr33y):

Am un Dell latitude E6420