| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

Salut, as vrea sa ii cumpar mamei mele un iphone 4 si nu stiu exact cum sa procedez... Adica cum e treaba cu contul icloud? Trebuie sa ti l spuna proprietarul sau iti faci tu unul pe vreun site si il bagi in telefon sau daca zice ca nu are cont icloud ce inseamna? Deci cum e treaba cu icloud ul asta? Trebuie sa ti l faci pe numele tau de la numele proprietarului sau?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este simplu. Asa cum la Android iti trebuie cont de google, iti trebuie icloud la ios. Pur si simplu iti faci un cont pe icloud.com, si cu acel cont te logezi pe iphone. Desigur de pe vechiul cont trebuie sa te deloghezi, deci vechiul proprietar trebuie sa faca logoff, ca si la Android.

| xerxes1 a răspuns:

Proprietarul trebuie sa il elimine din contul de icloud.Asa se procedeaza si cand il trimiti in service la Apple..Nu ti-l primeste daca nu este sters din icloud.

| Anonim769 a răspuns:

Poti sa-ti faci cont de icloud aici, e sigura treaba, nu e fake;)
https://www.icloud.com

| αʅҽxƈσσʅʅ explică (pentru Anonim769):

Zice ca nu e compatibil cu dispozitivul meu. probabil ca trebuie sa il fac de fata cu proprietaru sa dea log off si eu sa fac unul nou nu?