| StefNN a întrebat:

As vrea sa ma ajutati sa gasesc o modalitate de a invata informatica care se preda in liceu. Sunt a12a si sunt pe profil de stiinte si nu prea am facut la mine la liceu dar la facultate o sa am nevoie, multumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind a 12-a trebuie sa te focusez masiv pe materiile de la BAC, ca de nu-l iei, nu poti merge la nici o facultate.
Oricum este tarziu sa inveti in 3 luni ceea ce altii au invatat in 4 ani de liceu, la informatica!
Asadar, focus pe cel ami important examen care vine peste 3-4 luni, invata pe rupte si ia note mari, ca sa poti sa-ti iei BAC-ul!

| StefNN explică (pentru Violleta2022):

DonnaAlba, eu stapanesc foarte bine materiile de bac, bio romana si mate ( m2) pentru ca sunt pe profil de stiintele naturii doar ca vreau sa dau la facultatea de automatica. Cu toate ca se da admitere doar la mate, pe timpul facultatii evident ca se face info la greu desi eu nu stiu informatica ca nu am facut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefNN):

Sper sa nu fie prea mult stress, acum in ajun de BAC, ca ala trebuie musai luat anul asta, ca sa ai sanse la facultate!

| NLS a răspuns:

Pai da detalii daca vrei ajutor. Despre ce program e vorba, si despre ce facultate.