| ġคвÿ a întrebat:

as vrea sa reformatez si eu windowsul
deci am desc windows xp l-am bagat pe un dvd
l-am bagat in unitate dvdul am repornit pc si nu apare
instalareaa(stiu sal instalez am urmat un video), uni
miau zis sa bootez windowsul xp? cum?

Răspuns Câştigător
| titi a răspuns:

Dvd-ul e bootabil? Trebuie sa faci un cd sau dvd bootabil din imaginea pe care ai descarcat-o, nu merge daca ai copiat doar fisierul ala.iso sau.nrg pe un dvd.

4 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Intra in Bios si modifica la First boot,Dvd. Pasi; selectezi first boot,apasa enter,selecteaza dvd, enter, F10 pentru salvare si ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce resetezi pc`ul, apesi de multe ori F11 sau F10. nu mai stiu sigur, iti apare o fereastra si dai a 2 varianta. apoi decurge conform planului tau happy
PS : Apesi butonu` de restart a pc`ul, iar dupa ce ai apasat imediat apesi de mai multe ori F11 sau F10 nu mai stiu sigur. dar apesi pana iti apare o fereastra albastra cu 3 variante ( o alegi p` a 2-a! )
Funda?

| ġคвÿ explică:

Jhonny pai cum intru in bios?

| ġคвÿ explică:

Cum intru in bios?