| Smn_Myhai_1997 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca pot intra la o facultate Politia de Frontiera fara BAC, dar in 3 ani sa pot da Bac-ul si sa merg si cu facultatea, se poate? Sau dati-mi un site ceva ca sa gasesc sa citesc va rog frumos Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, la facultate nu poti intra fara bacalaureat ci doar la o scoala postliceala.
Unele institutii de invatamant superior au infiintat si scoli postliceale, dar asta nu inseamna ca este facultate.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate intra la nici o facultate fara diploma de bacalaureat. De asemenea este nevoie de diploma de bacalaureat si la scoala de agenti pentru politia de frontiera.

| Smn_Myhai_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc Frumos! Am auzit pe cineva ca pot intra la facultate si semnezi ceva acolo si in timp de 3 ani sa iei bac-ul dar in acelasi timp sa fi si la facultate.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Smn_Myhai_1997):

Nu este adevarat, la facultate nu poti intra fara bacalaureat ci doar la o scoala postliceala.
Unele institutii de invatamant superior au infiintat si scoli postliceale, dar asta nu inseamna ca este facultate.