| Kevinn2000 a întrebat:

Astăzi am primit niște comenzi de la eMAG, iar un produs nu funcționează. ( stop ul la bicicletă )
Funcționează doar când este la încărcat. L-am ținut cam 5 ore la încărcat, dar degeaba.
Cum procedez dacă vreau să-mi fie schimbat cu unul funcțional, ori să-mi returneze banii?
Sun la nr. de tel. al curierului care mi-a livrat produsul?

Răspuns Câştigător
| Cosimo11 a răspuns:

Pai intri pe site si dai la retur.Si iti explica acolo ce trebuie sa faci.Asa am patit si eu cu niste ghete de fotbal..nu erau marime buna, Am completat foaia aia de retur online pe site ul respectiv am primit confirmare ca este acceptat. Dupa am dus coletul la o firma de curierat si peste 5 zile parca am primit ghetele cu marimea potrivita

| Kevinn2000 explică (pentru Cosimo11):

Mulțumesc frumos pentru răspuns, apreciez timpul acordat.

| Cosimo11 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Placerea mea

9 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

E bine sa expediezi produsul cu aceiasi firma prin care l-ai primit. Curierul firmei de curierat este obligat sa vina sa-l ridice. Nu plati expeditia, ii spui ca plata se face la destinatar.

| Kevinn2000 explică (pentru CodrutElian1990):

Păi normal nu ar trebui să plătesc nimic la retur, acum nu știu dacă mă pune să plătesc sau nu, dar nu e vina mea ca mi-au adus un produs nefuntional. Ar trebui să-mi dea înapoi cât am plătit, inclusiv pretul transportului, pentru că e greșeala lorhappy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Da, ai dreptate, dar firma de cureierat nu este a lor. De aceea curierul ar trebui sa te intrebe cine plateste returul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

@Mihai69, ce este eronat in postarea mea?

| cfrtobias a răspuns:

Poate n-ai apasat pe buton de pornire/oprire?

| Kevinn2000 explică (pentru cfrtobias):

Exista un singur buton, dacă nu apăsam, nu aveam cum să știu dacă funcționează sau nu.
Funcționează doar când îl țin la încărcat.
Am încercat să țin apăsat lung, dar degeaba.

| cfrtobias a răspuns (pentru Kevinn2000):

Eu am luat https://www.emag.ro/......D8XYZMMBM/ si zic ca e ok