| MihaiGraure a întrebat:

Salut, astazi m-au prins controlorii in masina 467. Normal validez cardul la urcare, dar avand examen m-am grabit sa prind un loc pentru a putea reciti niste notiuni si am uitat. La control le-am dat un card nominal facut acum 7 ani. Intre timp am schimbat domiciliul si buletinul. Nu le-am dat buletinul la control si nici nu am achitat suprataxa. Dupa ce le-am zis ca nu am bani si au verificat cardul ala au coborat ( mi-am primit cardul inainte de asta). Intrebarea este daca sa ma astept sau nu la o amenda? Mentionez ca nu au facut proces verbal si nu am semnat nimic.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai semnat nimic, poți să contești apoi.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu trebuie proces verbal. Cardul dat are deja datele tale (CNP), asa ca oriunde ai fi, ai sta, amenda va veni la noua adresa.