| joghu22 a întrebat:

Salut!
Azi dimineata imi făceam shake-ul proteic pentru sala si cand turnam laptele, a iesit pe jos, ma refer unde sunt motorasele de la blender (este un blender vertical, Tefal. Eu l-am sters, l-am lasat sa se usuce dar are ceva daca il bag la loc in priza dupa 2-3 ore? Ma refer sa nu ma curentez

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Il ții de carcasa (plastic) și n-are nici el nici tu, nimic

| Zuzu1991 a răspuns:

De ce sa il bagi in priza?!?
gandeste inainte sa raspunzi, pentru ca intrebarea e FOARTE legitimawinking

| joghu22 explică (pentru Zuzu1991):

Poftim?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru joghu22):

Hai sa mai incercam odata
ce crezi ca o sa se intample, daca bagi in priza un aparat care are scurgeri prin partea electronica, care nu ar trebui sa existe si care denota faptul ca nu mai e inchis ermetic, deci e defect?

| joghu22 explică (pentru Zuzu1991):

Nu este defect, are 4 luni, l am folosit de atâtea ori. Pardon, am gresit, nu este vertical, aici m-am exprimat gresit. Este blender de shake-uri, smoothie etc. Nu as vrea sa il mai bag in priza, deoarece daca a intrat cumva lapte in partea de jos unde e motorasul, sa nu cumva sa ma electrocutez doamne ferește, asta am intrebat eu. Țin sa mentionez ca nu era strânsă cana aceea si bănuiesc ca de aceea a curs pe jos

| Zuzu1991 a răspuns (pentru joghu22):

Deci, man, ai zis ca a trecut lichidul prin zona cu motoare
si ai intrebat daca il mai poti folosi
asta implica faptul ca daca il mai folosesti face scurt circuit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii,am avut si eu o colega mai de mult acum cativa ani care a patit ceva asemanator si era sa moara doar pentru ca in loc sa-si cumpere altul a incercat sa-l mai foloseasca inca pe ala care deja aratase ca are probleme si era sa ajunga sa-l intrebe pe parinte daca mai are un loc sau o groapa si pentru ea.

Eu iti spun ca, atata timp cat ceva lichid a atins motorasul la blender cu toate ca ai sters in mai putin de un minut poate afecta aparatul pentru ca a atins pe acolo niste fire si beculete si se poate sa-l afecteze si mai tare.

Acum faptul ca a mai si iesit pe undeva prin el, e clar ca trebuie sa il arunci si sa iti cumperi altul.(Mama m-am gandit la ceva gen banii sau moartea rolling on the floor )

Cumpara-ti altul cu toate ca cheltui bani.Decat sa iti risti viata ar fi mai bine asa.